Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Rekonstrukce estakády Bazaly omezuje MHD

OSTRAVA - Rekonstrukce estakády Bazaly vzbudila mezi dopravními nadšenci otázky, proč je na linkách 103 a 105 nasazena náhradní autobusová doprava. Někteří naráží na nedostatek řidičů, jiní na bezpečnostní opatření.

Dopátrat se ale jasného důvodu není jednoduché. Jisté je jen to, že rozhodnutí o nasazení autobusů vydala ostravská radnice...


(18. září 2017, Filip Vlček).

Náročná rekonstrukce estakády Bazaly se dotýká také ostravské městské hromadné dopravy. Stavbaři přistoupili k rekonstrukci po etapách, kdy se nyní soustředí na opravu pravé části ve směru z centra. Zatímco od dubna je odkloněna linka číslo 110, která je mezi zastávkami Husův sad a Slezská Ostrava radnice odkloněna přes zastávku Most Miloše Sýkory, změněna je doprava na linkách číslo 103 a 105.

Na trolejbusové linky číslo 103 a 105 jsou místo trolejbusů nasazeny autobusy. Tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková zmínila, že jde o rozhodnutí Magistrátu města Ostravy kvůli rekonstrukce estakády Bazaly. Mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská ale uvedla, že radnice rozhodla na základě žádosti dopravního podniku. 


(18. září 2017, Filip Vlček).

"Rozhodnutí bylo naše, konkrétně ho vydal drážní správní úřad odboru dopravy Magistrátu města Ostravy, na základě žádostí dopravce Dopravního podniku Ostrava. Jako důvod byla uvedena rekonstrukce estakády Bazaly," uvedla Andrea Vojkovská s tím, že rozhodnutí je platné do středy 18. října. 

Karolína Rycková následně upřesnila, že rozhodnutí o nasazení autobusů na linky 105 a 103 bylo koordinováno s Dopravním podnikem Ostrava. Potvrdila také, že omezení se týká především linky číslo 105. "Z provozních důvodů jsou na této lince dočasně nasazeny autobusy. Linka 103 je obsluhována společnými vozidly, jako linka 105, protože vozidla mezi linkami přejíždějí," vysvětlila autobusy na trolejbusové lince číslo 103 Karolína Rycková.


(18. září 2017, Filip Vlček).

Ačkoli z pohledu cestujících se provoz na linkách číslo 103 a 105 nijak nezměnil a linky jezdí podle platných jízdních řádů, některé Ostravany vysvětlení zaskočilo. Pokud je na lince číslo 105 zavedena náhradní autobusová doprava z důvodu bezpečnosti průjezdu trolejbusů pod rekonstruovanou estakádou, proč tudy i nadále projíždí trolejbusy linek číslo 106, 108 a 109? Na tuto otázku neodpověděla ani Vojkovská, ani Rycková. 

Některé úvahy autobusy na trolejbusové lince číslo 105 mluví například o trvajícím nedostatku řidičů trolejbusů. Mluvčí dopravního podniku v září uvedla, že řidiči opravdu chybí. "Aktuálně nám schází zhruba 32 řidičů," uvedla s tím, že nábor probíhá na všechny trakce. Zda je toto skutečný důvod autobusů na lince 105, lze jen polemizovat.


(18. září 2017, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Ondra Kašpárek
- Martin Grussmann

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!