Get Adobe Flash player

Hradeckou MHD jezdilo loni více cestujících

HRADEC KRÁLOVÉ - V loňském roce přepravily vozy hradecké městské dopravy 36,5 milionu cestujících, což znamená oproti roku 2016 navýšení o 11 procent, tedy téměř o čtyři miliony cestujících.

Vyplývá to ze statistických údajů, které v uplynulých dnech zveřejnil Dopravní podnik města Hradce Králové na svém webu...


Počet cestujících v hradecké dopravě se zvýšil (9. května 2014, Michal Fořt).

Trend zvyšování pasažérů pokračuje i v letošním roce, kdy služby městské hromadné dopravy využilo v prvním čtvrtletí 7 milionů cestujících oproti 6,8 milionům cestujících ve shodném období roku 2017. Tady jde o zvýšení tříprocentní, což znamená překročení loňské hodnoty o okolo 235 tisíc osob.

Slibný je také výhled statistických údajů do budoucna. Další zvýšený zájem o cestování po Hradci Králové s využitím městské dopravy ponese její další zkvalitnění, a to zejména formou obnovy vozového parku při využití zdrojů z dotačních titulů na nákup nových nízkoemisních vozidel či realizace programu Udržitelná doprava, kdy jde o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.


Může za to i řada realizovaných projektů (9. května 2014, Michal Fořt).

Dopravní podnik by se měl letos tak stát tuzemským lídrem v počtu nasazených elektrobusů. V Hradci Králové by se mělo totiž tento rok objevit hned 20 elektrobusů, které doplní stávající flotilu těchto vozů. Mimoto se rozšíření dočká i trolejbusový provoz, kdy vůbec poprvé zde budou vedle klasických trolejbusů nasazeny také v počtu 9 kusů parciální trolejbusy - trolejbusy, které jsou vybaveny bateriemi pro samostatnou jízdu bez trolejového vedení.

V současné době představuje podíl elektrické dopravy ve městě přes 30 procent všech výkonů MHD. Po dokončení všech záměrů, jako je nákup elektrobusů, parciálních trolejbusů a dostavba trati ke konečné Pod Strání, by se měl podíl vozidel poháněných na elektřinu zvýšit na rovných 50 procent. Díky nákupu nových autobusů se změní také průměrné staří vozového parku z 11 let na sedm let.


Zvýší se také podíl vypravovaných elektrobusů (9. května 2014, Michal Fořt).

Královéhradecký kraj teď

zdroj: http://www.hkfree.org/

zdroj: http://www.hradeckralove.cz/

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

Redakce Hradec Králové:

208 kralovehradecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!