Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

SORky se v Mariánských Lázních osvědčily

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Více než rok cestující v městské dopravě v Mariánských Lázních vozí nové autobusy SOR. Dopravce přitom žádá o dotaci na další nové autobusy. Jasno by mělo být ještě koncem letošního roku.

Daleko jasnější je situace v trolejbusové dopravě, kde bude dodáno do července příštího roku hned osm nových trolejbusů...


Jeden z autobusů SOR z loňské dodávky (13. července 2019, Filip Vlček).

Dva nové autobusy SOR NB 12 byly do Mariánských Lázní dodány v létě loňského roku. Poprvé do provozu zasáhly v první polovině září vypravením na linku číslo 13 a jsou označeny evidenčními čísly 38 a 39. Nejde přitom o jediné poznávací znamení nových vozů. "Mají výraznou žlutou barvu s kombinací modré a bílé, tedy shodné barvy vlajky města. Nátěr tak deklaruje příslušnost k Mariánským Lázním," podotkl Miroslav Slaný, tiskový mluvčí holdingu Z-Group, do kterého patří i společnost Městská doprava Mariánské Lázně.

Pořízením nových celonízkopodlažních autobusů od českého výrobce SOR se výrazně zvýšila kvalita cestování v městské dopravě v Mariánských Lázních. Vozy jsou vybaveny dieselovými motory s vysokou emisní normou Euro VI. V autobusech, ale také ve všech ostatních vozidlech městské hromadné dopravy, je nový moderní odbavovací a informační systém. Cestující mohou využít pro úhradu jízdného bezkontaktní čipovou kartu Mariánka.


Nástup cestujících u zastávky Nádraží (13. července 2019, Filip Vlček).

Na nové autobusy si zvykli jak cestující, tak i řidiči. "Cestující pochopitelně přijali nové autobusy velmi pozitivně. Zároveň i řidiči jsou spokojení, oceňují zejména dobrou manévrovatelnost autobusů," podotkl jednatel společnosti Městská doprava Mariánské Lázně Zdeněk Suchan. Ten uvedl, že společnost již podala žádost o poskytnutí investiční dotace na dva nové elektrobusy v rámci Výzvy číslo 89 Integrovaného regionálního operačního programu. "Výsledek bude znám na přelomu roku," uzavřel Zdeněk Suchan.

Nejde o jedinou obnovu vozového parku v Mariánských Lázních. Letos v srpnu byla podepsána smlouva na nákup osmi nových trolejbusů typu 30Tr od společnosti Škoda Electric. Trolejbusy by měly být dodány a uvedeny do provozu nejpozději do července 2020. Výhodou je, že tyto nové trolejbusy jsou konstrukčně postaveny právě na karoserii autobusu SOR NB 12, takže z důvodu použití jednotné technologie bude jednodušší servis těchto vozidel.

Čtěte také...
- Trolejbusy budou, nutná je ale oprava měnírny (vydáno 26. září 2019).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Příští rok budou dodány nové trolejbusy (13. července 2019, Filip Vlček).

Karlovarský kraj teď

zdroj: http://www.cheb.cz/

zdroj: https://www.chmi.cz/

Počasí Karlovy Vary - Slunečno.cz

Redakce Karlovy Vary:

205 karlovarsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- karlovarsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!