Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Pípli a jeli. V Brně se prodalo 205 tisíc jízdenek

BRNO - Cestující si během prvního měsíce fungování nového systému Pípni a jeď zakoupili ve vozech bezkontaktně 205 tisíc jízdenek. Podle dat dopravního podniku tuto pohodlnější cestu volili namísto nákupu papírových jízdenek.

Bezkontaktní placení jízdného nabízí Dopravní podnik města Brna ve všech vozech od začátku července, prodaných SMS jízdenek neubylo...


Cestující si za červenec koupili 200 tsíc jízdenek (11. září 2019, Filip Vlček)

"Zájem o novou formu nákupu jízdenek předčil naše očekávání a jsme rádi, že si na systém cestující rychle zvykají. Podle prvních výsledků na systém přešli zejména uživatelé jednorázových papírových jízdenek prodávaných v jízdenkových automatech, trafikách a ostatních místech smluvních distributorů. Jen v našich jízdenkových automatech a na předprodejích evidujeme pokles prodeje o 10 procent," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že stále platí, že se v dohledné době podnik papírových jízdenek zbavovat neplánuje.

Devadesát procent jen píplo, zbytek si volil konkrétní jízdenku

SMS jízdenek a jízdenek koupených přes mobilní aplikace neubylo. "Svou roli zde hraje zvyk i to, že jízda každého z cestujících je jiná, a tak si vybírá takovou variantu, která mu vyhovuje," dodal Havránek. Při svých cestách použilo 90 procent lidí rychlý a jednoduchý způsob nákupu jízdenky pouhým pípnutím u validátoru při každém nástupu do vozu MHD, případně při zájmu o krátkou jízdenku i při výstupu. Takových jízdenek se za první měsíc prodalo přes 185 tisíc. Zbývajících 10 procent cestujících si zakoupilo konkrétní jízdenku volbou na validátoru například pro spolucestující, zlevněnou, nebo vícezónovou pro cestování dále do regionu.


Bezkontaktní placení jízdného Brno nabízí od července (11. září 2019, Filip Vlček)

Prostřednictvím sociálních sítí nebo emailu se na dopravní podnik obrátily asi dvě stovky cestujících s dotazy na fungování systému. "Nejčastěji jsme řešili praktické dotazy ohledně nákupu a volby správné jízdenky, výjezdů do regionu a také časovou prodlevu při odečítání sumy za jízdné. Dopravní zúčtovací centrum sice provádí výpočet částky v noci, ale reálně banky odečet provádí v řádu několika dní, třeba i týdne. U karet Mastercard dochází v této prodlevě k blokaci 1 koruny," vysvětlil vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl.

Bezkontaktně v řadě měst, bez papírového lístku jen Ostrava

Brno se k řadě měst s bezkontaktním placením jízdného ve všech vozech připojilo od července, kdy zavedlo takové platby ve všech vozech městské hromadné dopravy. Podobně komfortně se cestující odbaví například v pražských tramvajích, v celé městské dopravy v Plzni nebo od loňského roku také v Ústí nad Labem. Ostravský dopravní podnik dokonce přistoupil k úplnému zrušení papírových jednorázových jízdenek, což zprvu sklidilo vlnu nevole. 


Bezkontaktně lze lístek koupit v tramvajích, trolejbusech i autobusech (11. září 2019, Filip Vlček)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!