Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

V Brně se chystají tři velká dopravní omezení

BRNO - Opravy tramvajových tratí Dopravní podnik města Brna směřuje do období léta, kdy cestujících vlivem dovolených i prázdnin v Brně ubývá. Od soboty 27. června do konce srpna se letos lidé musí připravit na tři omezení.

Opravami projde tramvajová trať v Nových Sadech a v ulici Veveří, první omezení přinese také stavba nové tratě ke kampusu...


Ilustrační foto (15. července 2015, Filip Vlček).

Tramvajová trať na Nových sadech během letních prázdnin projde opravou. Přípravné práce začnou už o červnových víkendech, od 27. června se pak trať uzavře úplně. V září vozy s cestujícími vyjedou po nových kolejích, k jejichž odhlučnění vedle standardních prvků přispěje i travnatá plocha s květinami. Náklady na opravu 690 metrů dlouhé trati vyjdou Dopravní podnik města Brna na 46 miliónů.

"Během opravy dojde v úseku Hybešova - Poříčí k obnově svršku tramvajové trati zahrnující výměnu opotřebených kolejnic a upevňovadel. Místo betonových panelů sem umístíme travnaté pásy, které se funkčně i esteticky osvědčily v ulici Nádražní. Kolejnice budou nově opatřeny pryžovými bokovnicemi, což v kombinaci s travnatými plochami výrazně přispěje ke snížení celkové hlučnosti tramvajové dopravy v ulici," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Součástí oprav jsou i stavební úpravy zastávek Soukenická a Křídlovická. Podél tramvajové trati bude osazen okrasný pás zeleně.

Cestující se dočkají změn tras linek

Výluku dopravní podnik zahájí 27. června a potrvá do konce srpna. "Tramvaje linek 8 a 10 pojedou v úseku Nové sady - Krematorium odklonem ulicemi Hybešova, Václavská a Vídeňská. Náhradní dopravu zajistí stávající autobusové linky 40 a 61 doplněné o výlukovou linku X8 z Hlavního nádraží přes zastávky Křídlovická, Vojtova do zastávky Milosrdných bratří. Linka 40 bude navíc společně s linkou X8 obsluhovat zastávku Vojtova," shrnul opatření dopravní ředitel Jan Seitl.


Ilustrační foto (15. července 2015, Filip Vlček).

V letních měsících bude pokračovat oprava kolejí 670 metrů dlouhého úseku Jana Uhra - Žerotínovo náměstí. Investice je nutná z důvodu špatného technického stavu trati a vedení objízdné trasy v rámci stavby VMO Žabovřeská - II. Dosavadní jednokolejný provoz o prázdninách vystřídá úplná výluka tramvajových linek. "Během již započatých oprav dojde k výměně kolejového svršku za použití odhlučňovacích prvků. Úpravami projdou i zastávky Grohova, které budou nově bezbariérové," vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Náklady na projekt jsou 60 miliónů korun.

Od soboty 27. června do pondělí 31. srpna bude v ulici Veveří z důvodu probíhajících oprav úplně vyloučen provoz tramvajové dopravy. "Tramvajové linky 3 a 12 budou ukončeny na České. Linka 11 bude v úseku Česká - Vozovna Komín odkloněna přes Mendlovo náměstí a Pisárky. Počítáme se zavedením dvou mimořádných tramvajových linek X3 z Rakovecké a X 12 z Technologického parku, které budou úvraťově ukončeny v ulici Veveří u křižovatky s ulicí Sokolskou. Náhradní dopravu zajistí posílený provoz trolejbusové linky 34 z České ulicí Kounicova do Žabovřesk," upřesnil Seitl.


Ilustrační foto (15. července 2015, Filip Vlček).

Do další fáze se přesouvá také stavba tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu, která se poprvé dotkne provozu linek městské hromadné dopravy. Odklonění dopravy na ulici Jihlavská je nutné z důvodu budování tunelu a mostních provizorií nad ním. Po celou dobu stavby bude ulice Jihlavská průjezdná v obou směrech, dojde však ke změnám v organizaci dopravy v jízdních pruzích. Omezení potrvá od 16. června do konce srpna.

"Omezení se dotkne trolejbusové linky 25, která bude zkrácena do terminálu Nemocnice Bohunice. Náhradní dopravu za tyto linky zajistí autobusy 50 a 69, doplněné o E56 a 61, u kterých prodloužíme trasu na Osovou. V provozu dočasně nebudou vybrané spoje na trolejbusové lince 37, které vedly z Kohoutovic ke Kampusu a na Osovou. Autobusy na linkách 40, 50, 51, 69, 82, N90, 405 a 406 povedeme mezi ulicemi Jihlavská a Kamenice odklonem přes ulici Akademická," uzavřel Seitl.


Ilustrační foto (15. července 2015, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!