Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

První Drak vyjel na zkušební jízdy ulicemi Brna

BRNO - Líhnutí Draků, které v médiích i na sociálních sítích sledovala prakticky celá republika, je u konce. Dopravní podnik města Brna vypustil své první dílo na zkušební jízdy do ulic jihomoravské metropole.

Vozy čekají zkušební jízdy, po vydání průkazu způsobilosti Drážním úřadem podnik slavnostně tramvaje představí koncem března...


Vůbec první výjezd tramvaje Drak mimo areál dílen DP (27. února 2020, DPMB)

"Obě nové tramvaje najedou ve zkušebním provozu bez cestujících 200 až 300 kilometrů. Během nich se budou naši technici zaměřovat na správnou funkci všech systémů, ladění softwaru a nastavení jízdních parametrů. Souběžně budeme čekat na vydání průkazu způsobilosti Drážním úřadem," uvedl ve čtvrtek dopoledne generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Až po získání průkazu způsobilosti je možné, aby tramvaj vyrazila po kolejích s cestujícími. Do ulic zatím vyjela první z obou nových tramvají, druhý Drak je v montáži dva týdny za prvním vozem. Stejný scénář tedy čeká i jej, jen později. Jakmile oba vozy získají průkaz způsobilosti, představí je dopravní podnik Brňanům v plné kráse a v designu, který si sami vybrali ve veřejné soutěži. Projekt Tramvaj pro Brno obnáší v letech 2019 až 2024 nákup až 41 klimatizovaných nízkopodlažních tramvají, které kompletují v ústředních dílnách pracovníci dopravního podniku. Náklady na projekt jsou 1,4 Miliardy korun.


Nová tramvaj nyní musí najezdit kilometry zkušebních jízd (27. února 2020, DPMB)

"Veřejnost srdečně zveme ve středu 26. března od 15.00 hodin k nově dokončené hale ve vozovně Pisárky, kde společně s vedením města v čele s patronkou tramvají, primátorkou města Brna Markétou Vaňkovou, uvedeme první dva Draky do provozu. Jedná se o unikátní událost, kdy společně v Brně spustíme provoz prvních klimatizovaných tramvají," dodal Havránek. "První Drak má evidenční číslo 1822 a lidé jeho aktuální polohu mohou sledovat v aplikaci DPMB info," poznamenala tisková mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Dopravní podnik zároveň spouští fotosoutěž Ulov Draka!, ze které vzejdou snímky pro nový kalendář na rok 2021. Ten bude složený výhradně z fotek nových tramvají zachycených ve městě. Lidé své úlovky mohou posílat do 31. srpna na emailovou adresu drak@dpmb.cz. Na sociálních sítích fotky ponesou označení hashtagem #ulovdraka. Vítězné snímky vybere vedení podniku spolu s autorem letošního kalendáře, známým fotografem Rostislavem Košťálem.


Oficiálně budou dva nové vozy představeny koncem března (27. února 2020, DPMB)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!