Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Nové tramvaje v Brně vyjedou už koncem roku

BRNO - Pracovníci ústředních dílen Dopravního podniku města Brna začali pracovat na kompletaci nových tramvají. O 41 kusů nízkopodlažních klimatizovaných vozů se vozový park podniku rozroste během pěti let.

Jméno i design tramvají vybírala ve výročním roce brněnské MHD veřejnost. První dva „Draci“ vyjedou na konci tohoto roku...


Návrh a jméno nové tramvaje (18. května 2019, Filip Vlček).

"Jedná se o průlomový projekt z hlediska pohodlí pro cestující, bude se jednat o první klimatizované tramvaje v Brně. Velkou předností je také to, že je budou skládat naši zaměstnanci a získají tak znalosti a zkušenosti, které pak využijí například při opravách vozů," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Náklady na projekt činí cca 1,3 miliardy korun.

Komponenty pro složení prvních dvou vozů se do rukou pracovníků ústředních dílen DPMB dostaly v srpnu a ihned se začalo s pracemi. "V tomto týdnu se jednotlivé díly lakují, na to naváže kabeláž vozů, zasklívání, práce mechaniků, elektrikářů a další," vysvětlil technický ředitel Dopravního podniku města Brna Jaromír Holec. Kompletace jednoho vozu potrvá čtyři až pět měsíců a podílet se na ní bude třicítka zaměstnanců.


Nové tramvaje nahradí stávající vozy K2 (18. května 2019, Filip Vlček).

Předností vozů z hlediska komfortu pro cestující je nízkopodlažnost a celovozová klimatizace, cestující mohou využít USB nabíječky a wi-fi připojení. Dopravní podnik města Brna má s vlastním kompletováním vozů dobré zkušenosti, obdobný postup byl volen při rekonstrukcích tramvají typu T3 na Vario LF a typu K2 na Vario LF2.

"Noví Draci nahradí tramvaje typu K2 a budou vypravovány v pracovních dnech nejčastěji na linkách 4 a 10. Jméno i design tramvají vybírala veřejnost v otevřené soutěži," doplnila tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Zmíněná soutěž probíhala v první polovině roku, sešlo se 55 návrhů. Veřejnost ve finále vybírala mezi jmény Evička, Ester, Sisi a Drak, který soutěž přesvědčivě vyhrál. Z necelých dvou a půl tisíců hlasů získal téměř polovinu.


Vozy K2 tak pravděpodobně v brzkých letech dojezdí (18. května 2019, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!