Get Adobe Flash player

Do Budějovic dorazí na padesát nových vozů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Téměř padesát nových vozidel v letošním roce pořídí Dopravní podnik města České Budějovice. Největší dodávkou čítající 24 vozidel, bude nákup autobusů s pohonem na zemní plyn.

S dodávkou nových vozidel podnik vyřadí poslední Karosy a dojde i na Citybusy, vyřazeny budou také vybrané trolejbusy 15Tr...


Jeden z loňských parciálních trolejbusů Škoda 27Tr (14. února 2017, DPMČB).

Na nové autobusy je podle tiskového mluvčího dopravního podniku města České Budějovice Viktora Lavičky vyčleněno 499 milionů korun. Nakoupeno tak bude celkem 24 standardních a kloubových autobusů s pohonem na zemní plyn v celkové výši 172,7 milionů korun, dále pak 11 elektrobusů v ceně 142,8 milionů korun a k tomu ještě bude dodáno také 11 kloubových parciálních trolejbusů za 183,2 milionů korun.

"Dotace z fondů Evropské unie bude ve výši 85 procent," poznamenal Viktor Lavička. Největší dodávka vozidel, a sice plynové autobusy, ještě není dojednána kompletně. "Společnost Solaris dodá do konce března letošního roku celkem 13 krátkých autobusů Solaris Urbino 12 CNG a 3 kloubové autobusy Solaris Urbino 18 CNG," konkretizoval podobu nových vozidel Lavička s tím, že zbylých osm vozidel je ještě v jednání.


Dodány budou také nové autobusy (29. března 2016, Michal Vlásek).

Jedenáct nových elektrobusů dodá společnost Škoda Electric, půjde o typ Škoda 29 BB a budou dodány nejpozději do konce třetího čtvrtletí tohoto roku. Škoda Electric dodá také zbývajících 11 parciálních trolejbusů typu Škoda 27Tr s novou karoserií, taktéž do konce třetího čtvrtletí. "Budou to moderní plně klimatizované nízkopodlažní vozy, budou vybaveny vnitřními barevnými LCD obrazovkami a USB porty pro nabíjení mobilních zařízení," doplnil tiskový mluvčí českobudějovického dopravního podniku Vitkor Lavička.

Smráká se tak nad posledními starými autobusy. Nákupem nových vozidel bude možné vyřadit Karosy řady B731, B931 a B941, ale také podle stavu vozidel také Renault Citibusy. Z trolejbusů pak budou z běžného provozu vyřazeny vybrané trolejbusy typu Škoda 15Tr. 


Vyřazeny budou starší trolejbusy, kromě těch retro (22. dubna 2016, Michal Vlásek)

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Vlásek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!