Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

I letos Czechbus láká na novinky do Letňan

PRAHA - Dvanáctý ročník veletrhu Czechbus se blíží. Letos se mohou návštěvníci těšit nejen na tradiční vystavovatele, ale i na další novinky. Tak například Scania tu představí luxusní model autobusu Scania Irizar i6s Efficient.

Veletrh Czechbus se uskuteční od úterý 21. do čtvrtku 23. listopadu na výstavišti v pražských Letňanech, vstupné v předprodeji je za 150 korun...


Veletrh Czechbus se blíží (28. listopadu 2019, Vlčoun/Filip Vlček)

Podzimní veletržní sezóna v PVA Expo Praha přinese i 12. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy Czechbus a s ním opět novinky a trendy z oboru. Termín konání je 21. až 23. listopadu na nejmodernějším výstavišti v pražských Letňanech. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky Ford. Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události Czechbus, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům představí své technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky firmy jako SOR, Škoda Group, Busplan, Molpir, Rošero, Daimler Buses ČR, Turancar, AD technik a řada dalších.

Společnost Scania nabídne návštěvníkům na svém stánku dálkový, luxusní model autobusu Scania Irizar i6s Efficient o délce 14m na podvozku K450 EB6x24NI. Zajímavostí jsou určitě digitální zrcátka místo klasických což je prvek ve výbavě Efficient. Efficient je inovovaná verze modelu i6s, která má za cíl přinést ještě vyšší úsporu provozních nákladů, především pak paliva. Na expozici společnosti MAN Truck & Bus bude mimo jiné k vidění MAN Lion´s Coach - s inovativním řešením asistenčních systémů jako například elektricky aktivní řízení či hlídání pruhů a také OptiView zpětná zrcátka a MAN Lion‘s Intercity LE 12 – příměstský low entry pro Středočeský kraj – plně odpovídající požadavkům na standardy PID (Pražská integrovaní doprava). 


Prezentovat se tady bude i Škodovka (28. listopadu 2019, Vlčoun/Filip Vlček)

Slavnostní zahájení veletrhu Czechbus, jehož je Informační portál Vlčoun.cz již několik let mediálním partnerem, proběhne první den veletrhu v Hale 4 od 10.00 hodin a následovat budou tiskové konference, kde budou představeny další novinky jednotlivých společností. Vstupné je v předprodeji za 150 korun, na místě pak budou vstupenky v prodeji za 200 korun. Nově se letos bude v rámci veletrhu udělovat ocenění Grand Prix za nejlepší exponát či technologii. Vítězové pak budou vyhlášeni v rámci společenského večera druhý den veletrhu.

První den veletrhu zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku - Veřejná doprava online. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Jakub Slavík, MBA - Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.


Také tradiční SOR letos nebude chybět (28. listopadu 2019, Vlčoun/Filip Vlček)

Poslední den veletrhu ve čtvrtek 23. listopadu pak proběhne Energo summit, který se věnuje nejzásadnějším tématům současného světa energií, o kterých budou hovořit přední odborníci z České republiky i zahraničí. S aktuálními tématy vystoupí například Bohuslav Čížek ze Svazu průmyslu a dopravy ČR, Pavel Zámyslický z ministerstva životního prostředí, Martin Hájek z Teplárenského sdružení ČR, Filip Dvořák z Hospodářské komory ČR a mnoho dalších. Z řad zástupců firem pak představí svá témata například Martin Šilar ze společnosti Siemens, Pavel Beran z Komerční banky, Lukáš Dobeš ze společnosti Tedom nebo Jan Hicl z Nano Green.

Vystavovatelé z ČR i zahraničí budou své služby profesionálům z výjezdového, příjezdového i domácího cestovního ruchu nabízet v úterý 21. listopadu 2023 od 9.00 do 17.00 hodin v hale 2D. Ve speakers corneru v přízemí Vstupní haly I připravuje Slovenský workshop ředitelka slovenského zastoupení pro cestovní ruch Marta Kučerová ze Slovakia Travel. V 1. patře stejné haly pak budou pro zájemce připraveny další dva workshopy - ve spolupráci s Natali Munitić z Chorvatského turistického sdružení je připravován Chorvatský workshop a Dorotka Nikolicza z Maďarské turistické centrály se podílí na přípravě Maďarského workshopu. Akce Czech Travel Market je určena odborníkům z oblasti cestovního ruchu a není přístupná veřejnosti. Vstup je umožněn po předchozí rezervaci na webových stránkách akce.


Czechbus opět ukáže novinky z dopravy (28. listopadu 2019, Vlčoun/František Živnůstka)

Česká republika teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!