Get Adobe Flash player

Bezbariérová nástupiště budou také v Chebu

CHEB - Symbolickým poklepem na kolejnici byla uplynulý týden slavnostně zahájena modernizace stanice Cheb, která je nejvýznamnějším železničním uzlem v celém Karlovarském kraji.

Investorem stavby s náklady přesahujícími půl miliardy korun je Správa železniční dopravní cesty, realizaci provede Strabag Rail...


Nádraží v Chebu se dočká například vodících linií (3. května 2018, SŽDC).

"Největším přínosem pro cestující v tomto frekventovaném železničním uzlu bude vybudování výtahů, díky kterým se dostanou bezbariérově na všechna nástupiště. Jejich nástupní hrana v normové výšce 550 mm nad kolejí umožní pohodlný výstup a nástup do vlaků. Všechna nástupiště budou v celé délce vybavena vodicími liniemi pro nevidomé a bezpečnostními a signálními pásy. Rekonstrukcí projde také jejich zastřešení a stávající podchod," popisuje generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda.

Projekt dále zahrnuje práce na železničním spodku a svršku, jejichž součástí bude mimo jiné i vložení nových výhybek, které navíc získají elektrický ohřev. Rychlost vlaků projíždějících osobním nádražím se následně zvýší z 60 na 80 km/h.


Nástupiště na nádraží dostanou moderní vzhled (3. května 2018, SŽDC).

Stavba přinese výrazné zlepšení spolehlivosti a bezpečnosti železniční dopravy a zvýšení kultury cestování. Informační systém, zajištění přístupu pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a vyšší spolehlivosti provozu budou mít za důsledek zatraktivnění osobní železniční dopravy a následné zvýšení počtu cestujících a tržeb.

Stavba s názvem Modernizace železniční stanice Cheb je spolufinancovaná Evropskou unií z programu Nástroj pro propojení Evropy. Celková výše plánovaných nákladů na projekt dosahuje 517 milionů korun bez DPH. Míra podpory Evropské unie je 83,49%. Výše dotace činí maximálně 15 milionů Eur, tedy zhruba 389 milionů korun. Financování z národních zdrojů zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury.


Součástí prací bude také oprava kolejí a doplnění výhybek (3. května 2018, SŽDC).

Inzerce

Železnice teď

Velké Losiny:
zdroj: neznámý

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!