Get Adobe Flash player

Lidé stále hazardují s životy, vstupují do kolejí

ČESKÁ REPUBLIKA - I když veřejnost nesmí bez řádného povolení vstupovat do kolejiště, stále se najdou tací, kteří si z kolejí dělají veřejnou stezku. A mnohdy nato také doplácí životem či zdravím.

Drážní úřad loni řešil přes čtyři stovky přestupků, ve kterých jedinci ohrožovali bezpečnost svou i železničního provozu...


Výrazná cedule o zákazu přechodu je v každé stanici (14. srpna 2015, Filip Vlček).

Celkem se musel vloni Drážní úřad vypořádat se 425 případy porušení zákazu vstupu do kolejiště. Oproti roku 2016 je to pokles o 82 řešených přestupků,  tehdy bylo řešeno 507 případů. Souhrn udělených pokut ve správním řízení však byl vyšší, zatímco v roce 2017 dosáhl výše 180,5 tisíce korun, o rok dříve to bylo o 35,7 tisíce korun méně. Zajímavostí je, že z celkové výše pokut udělených během loňského roku bylo nebo ještě je vymáháno 127,5 tisíc exekučním řízením.

"Je nepochopitelné, že se někteří nad zákazem vstupu do kolejiště podivují. Tak jako dálnice, tramvajové tratě nebo přistávací letištní plochy neslouží lidem jako chodník, tak ani železniční koleje nejsou k tomuto účelu určeny," připomněl hazardérům ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář.


I přesto Drážní úřad řeší řeší hodně přestupků (14. srpna 2015, Filip Vlček).

Mezi osobami, které se neoprávněně pohybují v kolejišti, byli ve 29 případech i mladiství a v 16 případech nezletilí. I proto zaměstnanci Drážního úřadu zváží realizaci kampaně, která by na tento nešvar poukázala. Pokuta za neoprávněný vstup do kolejiště, kterou lze udělit dle zákona o dráhách, může dosáhnout až výše 10 tisíc korun.

Kromě případů, kdy osoby neoprávněné vstupují do kolejiště na širé trati, se často stává, že k mimořádnostem dochází také přímo ve stanicích, které jsou přitom výrazně označeny o zákazu vstupu a využívání podchodu či nadchodu. 


Širá trať přímo láká k přechodu kolejiště (11. března 2012, Filip Vlček).

Inzerce

Železnice teď

Velké Losiny:
zdroj: neznámý

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!