Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Kraj usiluje o nákup železničních vozidel

PARDUBICKÝ KRAJ - Krajští radní na svém jednání schválili návrh dodatku smlouvy o zajištění stabilního financování regionální železniční osobní dopravy mezi Ministerstvem dopravy a kraji.

Tento dodatek řeší podmínky spolufinancování ze státního rozpočtu na pořízení nových železničních kolejových vozidel...


Kraj plánuje nákup vozů pro regionální tratě (18. srpna 2017, Filip Vlček).

V Pardubickém kraji se v budoucnu očekává jejich nasazení na šesti tratích. "Vzhledem k tomu, že máme zájem pořídit nová železniční vozidla z Operačního programu Doprava, je nutné se k tomuto dodatku připojit, neboť bude jedním z dokumentů, které musí být předloženy v rámci žádosti o poskytnutí dotace na pořízení těchto vozidel," vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

"Jako kraje se tímto dodatkem zavazujeme k tomu, že pokud bude využito podpory v rámci tohoto operačního programu, zajistíme, aby dopravce, který bude služby zajišťovat po 2023, byl vybrán na základě otevřeného nabídkového řízení, a aby tento dopravce v této době využíval nakoupená kolejová vozidla. V případě, že bychom toto nebyli schopni zajistit, přišli bychom o spolufinancování nákupu vozidel ze státního rozpočtu," dodal Netolický.


Provoz na tratích zajišťují motorové jednotky Regionova (18. srpna 2017, Filip Vlček).

Na pořízení vozidel v rámci Operačního programu Doprava 2 je nyní vypsaná výzva, ve které je alokována částka ve výši 7,73 miliard korun se spolufinancováním ve výši 85 procent, Pardubický kraj má již rovněž vytipované železniční tratě, na které by mohla tato vozidla v budoucnu obsluhovat.

"Jedná se o úsek trati z Pardubic přes Hlinsko až do Havlíčkova Brodu v sousedním Kraji Vysočina. Dále pak tři úseky z České Třebové do Chornice, Letovic, které se již nachází v Jihomoravském kraji, a Zábřehu na Moravě v Olomouckém kraji. Posledními zvažovanými variantami jsou tratě Choceň - Litomyšl a Svitavy - Žďárec u Skutče," dodal náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.


Na řadě tratí jezdí také rychlíkové soupravy (18. srpna 2017, Filip Vlček).

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!