Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

Revitalizace autobusáku je v plném proudu

LOVOSICE - Revitalizace autobusového nádraží v Lovosicích, které se nachází přímo v prostoru u železniční stanice, je v těchto dnech v plném proudu. Na samotné práce dohlíží také archeologové. 

Dopravní omezení, kdy autobusové linky musí využívat náhradních zastávek, začala platit v druhé polovině června a trvají...


Budoucí podoba autobusového nádraží v Lovosicích (vizualizace, MÚ Lovosice).

Náhradní zastávky jsou umístěny v Žižkově ulici, tedy v relativně krátké vzdálenosti od vlakového nádraží. V uplynulých dnech na ploše autobusového nádraží stále probíhalo testování podloží a výměna aktivní zóny konstrukčních vrstev vozovek. Průběžně jsou připravovány komunikace pro pěší. Připravují se vrstvy pro pokládku dlažby a betonovány jsou obrubníky. Souběžně se pracuje na odvodnění komunikací. Staré sloupy veřejného osvětlení firma odvezla na depo do areálu technických služeb města.

Občané musí počítat s dalšími dopravními omezeními spojenými se stavbou. Budou se týkat zejména křižovatky ulic Žižkova a Terezínská. Opatření se budou měnit podle postupu prací. Veškeré náklady projektu včetně doprovodných služeb vyjdou město zhruba na 29 milionů korun, z toho 23 milionů poskytne Evropská unie a státní rozpočet. Projekt je financovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu ČR.


Pohled na staveniště budoucího autobusáku (září 2017, MÚ Lovosice).

Na stavbu dohlíží také archeologové. "Prozatím na místě došlo k nálezu torzovitě dochovaného pravěkého sídliště, které je z větší části již zdevastované předchozí výstavbou. Na prozkoumané lokalitě se nacházel běžný sídlištní odpad, především zlomky keramiky, zvířecí kosti a mazanice," uvedla Ivana Kociánová, mluvčí města.

A další archeologické nálezy nelze vyloučit. A to již z toho důvodu, že v těsném sousedství autobusového nádraží byla v roce 2004 na pozemku tehdejší prodejny Plus prozkoumána část sídliště z mladší doby železné. "Mimo jiné zde bylo odkryto pyrotechnické zařízení s roštem. Takže ani výskyt těchto mladších pozůstatků nelze na stavbě autobusového nádraží předem vyloučit," doplnil Marek Půlpán z Ústavu archeologické památkové péče.


Výstavba autobusového nádraží jede podle plánu (srpen 2017, MÚ Lovosice).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- Miroslav Hruška

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!