Get Adobe Flash player

Plynové autobusy na Kladensku jezdí přes rok

KLADNO - V těchto dnech oslavilo osmnáct standardních a devět kloubových kladenských autobusů na CNG první rok provozu. Nasazuje je společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva.

Najely přes tři miliony kilometrů a vyprodukovaly čtyři tuny emisí. Vyřazené autobusy by při stejném nájezdu vypustily přes tisíc tun emisí...


Nové kloubové autobusy loni při předání (3. listopadu 2017, Arriva Transport).

S autobusy na alternativní pohon CNG se mohou cestující setkávat zejména na příměstských linkách Pražské integrované dopravy mezi Prahou a Kladnem. První z nich vyjely již v červenci, dodávka byla kompletní v průběhu listopadu. "Měli jsme v plánu nájezd 2,2 milionu kilometrů, ale díky operativnímu nasazování jsme najeli dokonce přes tři miliony kilometrů," uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Jde o moderní autobusy od českého výrobce SOR. Standardní autobusy jsou pro příměstské linky dvoudveřové a mají včetně sklopných sedadel 41 míst k sezení a 38 ke stání. Kloubové vozy jsou třídveřové, mají 54 míst k sezení a dalších 82 ke stání, všechna vozidla jsou nízkopodlažní, mají klimatizaci a wi-fi. Dopravce je od přelomu srpna a září začal nasazovat na příměstskou dopravu, která se tehdy stala součástí Pražské integrované dopravy.


Převzetí krátkých autobusů SOR loni v létě (26. června 2017, Arriva Transport).

"Dvacet sedm autobusů na CNG nahradilo stejný počet naftových autobusů EURO normy II a III, při provozu jsme tak vyprodukovali místo 1 090 tun emisí pouze čtyři tuny a přispěli jsme tak k výraznému snížení emisního zatížení v obsluhované oblasti," doplnil Landa.

ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva má nyní ve vozovém parku z celkového počtu 175 autobusů již 96 autobusů s pohonem na zemní plyn. "Pro rok 2019 plánujeme další nákup. Bude se jednat o dalších 25 autobusů s pohonem na CNG. Ke splnění požadavků objednatele na pokrytí stále narůstající poptávky objednáváme vedle dvanácti standardních autobusů i devět velkokapacitních v délce 15 metrů a čtyři kloubové," uzavřel Landa.


Původní staré Karosy na Kladensku dojezdily (26. srpna 2017, Antonín Jelínek).

Středočeský kraj teď

zdroj: http://benesov-city.cz/

zdroj: http://goldheart.klfree.net

Počasí Beroun - Slunečno.cz

Redakce Beroun:

202 stredocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!