Vlčoun nyní na facebooku
Ústecký kraj: Cyklisté mohou využívat nové cyklovleky
ÚSTECKÝ KRAJ - Cyklisté mířící z Ústecka a Děčínska na okolní kopce mohou letos využívat zbrusu nové cyklovleky až pro 16 kol na autobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje číslo 433, 451 a 471. Cestující tak mohou pohodlně kombinovat veřejnou dopravu s cykloturistikou a vyhnout se cestě autem i složitému převážení kol...
"Nové cyklovleky nám umožňují nabídnout pohodlnější a bezpečnější přepravu kol a zároveň podporovat šetrné cestování veřejnou dopravou. Chceme, aby lidé mohli vyrážet na výlety jednoduše, bez starostí s parkováním a s možností využít kvalitní dopravní spojení," řekl krajský radní pro dopravu a silniční hospodářství Tomáš Rieger. Velkou výhodou nových cyklovleků je jednoduchá manipulace. Kola nejsou zavěšena ve svislé poloze, ale jsou umístěna v oddělených kójích s polstrováním, což přispívá k jejich bezpečné přepravě.
Nové cyklovleky jsou nepřehlédnutelné také díky speciálnímu polepu v barvách Dopravy Ústeckého kraje, který upozorňuje na nabídku služeb pro cyklisty. Linka 433 jezdí z Děčína na Sněžník, linka 451 z Ústí nad Labem na Krásný Les nebo na druhou stranu do Suletic, linka 471 pak z Ústí nad Labem na Sněžník. Pokud se nové vleky osvědčí, plánuje Ústecký kraj jejich pořízení i na další linky. Cyklisté mohou využívat ale také další cyklobusové, vlakové a lodní spoje s rozšířenou kapacitou pro jízdní kola.
Nový vlek. Foto: Doprava Ústeckého kraje.










