Ústí nad Labem: Cyklobusy pojedou jen do konce října
ÚSTÍ NAD LABEM - Ještě tento měsíc se mohou cyklisté svézt speciálními cyklobusovými linkami, které provozuje Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Dvě speciální linky číslo 20 a 21, které vyjíždí z centra města spojují krajské Ústí nad Labem se Zadní Telnicí, Adolfovem, Varvažovem či Petrovicemi a Tisou a jezdí o sobotách a nedělích...
Autobusové linky číslo 20 a 21 provozované autobusy Dopravního podniku města Ústí nad Labem vyjely v letošní sezoně poprvé 7. dubna a jejich provoz potrvá až do neděle 29. října. Trasa na lince číslo 20 je obousměrně a na lince číslo 21 jen ve směru na Nakléřov vedena od Divadla po Tovární ulici. Obě linky navíc jezdí přes Chlumec, odkud je také možné využít značených cyklistických tras. Odbavení cestujících je možné pouze bezhotovostní platbou pomocí bankovní platební karty anebo kartou DÚK.
Cestující, kteří těchto linek využijí, najdou nástupní zastávku Divadlo přes zastávkou linek číslo 61 a 62 ve směru do Předlic. Trasa linky číslo 20 vede přes Chlumec, Zadní Telnici, Adolfov, Krásný Les a Varvažov zpět do Chlumce a Ústí nad Labem, linka číslo 21 pak jezdí také přes Chlumec, ale následně pokračuje přes Nakléřov, Petrovice, Krásný Les a Tisou zpět do Ústí nad Labem. Linka číslo 20 odjíždí od Divadla v sobotu a neděli v 9.00 a ve 13.00 hodin, linka číslo 21 pak v 11.00 a 15.00 hodin.
Ilustrační foto: Vlčoun/Filip Vlček.