Vlčoun nyní na facebooku
Zlín: Město chce MHD pro důchodce od 75 let zdarma
ZLÍN - Zlínští zastupitelé schválili, že starší spoluobčané od 75 let věku budou od ledna nově cestovat zdarma. Toto zvýhodnění se dosud vztahovalo až na osoby starší 80 let. Aby mohla nová pravidla začít platit, bude je ještě muset schválit vedení města Otrokovice. Důvodem je společný dopravce pro krajskou metropoli a sousední Otrokovice...
"Chceme tímto krokem sjednotit věkový limit pro bezplatné užívání naší městské hromadné dopravy s Integrovanou dopravou Zlínského kraje. Zároveň jednáme se Zlínským krajem o plném propojení městské dopravy s Integrovanou dopravou Zlínského kraje, které teď funguje prostřednictvím aplikace Fairtiq. Věřím, že sjednocení věku pro cestování zdarma, resp. kdy cestování hradí město ze svého rozpočtu, bude ku prospěchu mobility seniorů a jejich udržení v aktivním způsobu života," uvedl zlínský primátor Zlína Jiří Korec.
Senioři, kteří splní věkovou hranici 75 let, nebudou potřebovat žádný speciální průkaz ani registraci. Při případné kontrole v MHD se prokážou pouze platným průkazem totožnosti. Podle odhadů bude rozšíření bezplatné přepravy znamenat snížení ročních příjmů Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice přibližně až o 5 milionů korun. O odpovídající částku se proto navýší každoroční kompenzace provozu městské hromadné dopravy, kterou Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice poskytují statutární město Zlín a město Otrokovice podle svého podílu.
Ilustrační foto: Vlčoun/Filip Vlček.










